EstoniaEnglishRussian
ettevõttestasukohtkursusedküsimusedviited


väikelaevad
  Kursuste maksumus
Kas kusagilt võib leida ka kursuste hinnakirja?
Informatsioon:
Regati pst 1, korpus 6, tuba 322, Tallinn 11911
Tel: 639 8933
Fax: 639 8899
GSM: 551 5905
info@merekoolitus.ee
  paadijuht
Selleks et sõita FIN tüüpi purjekaga äkki ei piisagi paadijuhi õigustest. Kas ülalmainitud purjekas läheb jahtide klassi? Ühesõnaga, millist tunnistust tuleks taodelda 4,5 m purjekaga purjetamiseks?

Vastavalt Meresõiduohutuse seaduse paragrahv 39, punkt 5 nõuetele: "Veesõiduki juhtimiseks, mille kogupikkus on kuni 7 meetrit ning purjepind kuni 10 m2 või mootori võimsus kuni 10 kW, ei nõuta väikelaevajuhi tunnistust, kui veesõiduk sõidab merel kuni 5 meremiili kaugusel kaldast ja sisevetel kuni 9 kilomeetri kaugusel kaldast, kuid mitte kaugemal, kui on lubatud veesõiduki kasutusjuhendis või väikelaevatunnistuses" ei ole Teil vaja väikelaevajuhi tunnistust 4,5 meetrise aluse juhtimiseks, kui alus vastab ka teistele lisatud nõudmistele.
koolitus
  pöördumine
palun öelge, kas eksisteerib ka niiöeldes ka suurlaeva juhtidele mingit rahvusvahelist koolitust?

Jah, n.ö. suurlaeva juhtidele ehk üle 500 kogumahtuvusega laeva laevajuhtidele toimub Eestis koolitus Eesti Mereakadeemias, mis on vastavauses STCW (Standards of Training and Certification of Seafarers) 1978 a. koos lisadega konventsiooni nõuetega.
  koolitus
kas ja kus on võimalik sooritada kiprieksamit eksternina, kust leiab eksamimaterjali ja kordamisküsimused? ning mis see maksab?

Kipri eksamit on võimalik sooritada eksternina HV Mereturism juures.
Eestikeelsetest materjalideks võite kasutada "Purjetaja käsiraamatut" ja "Väikelaevade juhtimine". Kordamisküsimused on nendes raamatutes.
Kipri eksam maksab 600 krooni.
  do You speak ...
I am student from Tallinn kunstiulikool. My estonian are not so good and that is why I would like to know do you speak English or Finnish in Your courses.

Yes, our lecturers speaks english, german, finish, swedish, russian and we have done courses also in english and russian languages.
reeglid ja seadused
  Uurimus
Kas,kuni 24-ja meetrse väikelaeva tunnistusega võib töötada palgaslisel kohal?

Vastavalt Väikelaevajuhtide väljaõppe määruse (RTI, 27.12.2002, 107, 642) paragrahv 3, punkt 4 nõuetele: "Väikelaevajuhi tunnistust omav isik võib töötada palgalise väikelaevajuhina väikelaeval kogupikkusega kuni 24 meetrit"
uus teema
pealkiri
nimi
e-mail
küsimus

SevenCat tagasiülespealehele